علی رغم اینکه پیش بینی می شد که بین ماه های سپتامبر و اکتبر ، فوق ستاره پرتغالی قراردادش با رئال را تمدید کند ؛ اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است .

یوفا سی ال – در خصوص تمدید قرار داد رونالدو با رئال مادرید مذاکرات از چندین ماه پیش آغاز شده و پیش بینی می شد که در ابتدای فصل جاری به سرانجام برسد ؛ اما هنوز خبری از تمدید قرارداد نیست .

کریس رونالدو بارها در مصاحبه های خود بیان کرده که علاقه مند است با پیراهن رئال از فوتبال خداحافظی کند و فلورنتینو پرز(رئیس رئال) نیز بر این موضوع علاقه مندی خود را ابراز کرده ، و تاکید او تمدید با فوق ستاره پرتغالی و حفظ او تا پایان دوران فوتبالش است .
به ادعای نشریه میرور ، دلیل اصلی عدم تمدید قرارداد رونالدو با رئال ، اختلاف دو طرف بر سر مدت قرارداد است . رونالدو قصد دارد قرارداد خود را تا 2021 تمدید کند اما مسئولان رئال اصرار دارند تا قرارداد جدید او تا 2020 اعتبار داشته باشد .

رئالی ها از این بیم دارند که ممکن است بستن قرارداد با رونالدوی 31 ساله تا 2021 یک نوع ریسک باشد به خصوص اینکه قرار است حقوق خالص 21 میلیون یورویی در سال به وی پرداخت کنند . گفتنی است که رونالدو تا ژوئن 2018 با مادریدی ها قرارداد دارد .