یوفا سی ال – در ادامه  دیدارهای امشب، سویا اسپانیا در رامون سانچز پیسخوان از تیم فرانسوی المپیک لیون پذیرایی می کند .

سویا که پس از شکست در سوپرجام های اروپا و اسپانیا فصل را نا امیدانه اغاز کرده بود در چند هفته ایتدایی بازی های خوبی انجام داد و حتی در این تورنومنت توانست با تلاش فراوان یووه را متوقف کند تا هواداران خود را امیدوار نگه دارد اما اکنون دوباره به روند سینوسی خود بازگشته، طوری که در اخرین بازی خود 3-1 از بیلبائو شکست خورد و از بالای جدول فاصله گرفت. لیون نیز در بازی اول خود در این مسابقات توانست مقتدرانه و با نتیجه 3-0 دیناموزاگرب را شکست دهد و اکنون به دنبال تثبیت صدر نشینی است.

سویا ترمولیناس، دنیل کاریسو، عادل رامی را در اختیار ندارد.

لیون نیز ژاله، گرنیه، کالولو و همچنین حضور الکساندر لاکازت و رافائل در این دیدار فعلا مشخص نیست.

دو تیم برای اولین بار در مسابقات اروپایی با یکدیگر مسابقه می دهند و پیش از این بازی نداشته اند.

لیون 28 بار در مقابل تیم های اسپانیایی در مسابقات اروپایی بازی کرده است که حاصل آن 9 برد، 7 تساوی و 12 شکست بوده، در حالی که در اسپانیا 14 بار بازی کرده است و فقط 3 برد کسب کرده، 4 تساوی و 7 شکست کسب کرده است.

کولودژییچاک مدافع فرانسوی سویا، بین سال های 2009 تا 2012 عضو لیون بود اما اعتمادی به او نشد و تنها 12 بار در لیگ برای این تیم به میدان رفت.

بن یدر در زمان حضور در تولوز بین سال های 2010 تا 2016، در 9 مسابقه مقابل لیون، 5 گل به ثمر رساند و آمار خوبی در مقابل این تیم دارد.

ترمولیناس در زمان حضور در بوردو، 13 بار به مصاف لیون رفت و در 7 دیدار پیروز شد. وی در سال 2012 موفق به گلزنی برابر لیون شد.

رامی در تساوی 2-2 لیل در مقابل لیون در سال 2008 موفق به گلزنی شد.

هو اسکورد نتیجه بازی را 1-1 پیش بینی کرده است.